andrzej wereszczak rekord polski mezczyzn w biegu 48h

Andrzej Wereszczak, niesamowity polski ultrabiegacz, 10 stycznia 2020 wystartował w biegu 48h podczas 15 Festiwalu Ultramaratonu w Atenach.  W zawodach wzięło udział 25 zawodników z całego świata. Oprócz Andrzeja wystartował jeszcze jeden Polak Piotr Kardas. Zawodnicy biegali po pętli o długości 1 km – 200m w hali i 800m po asfalcie.

Z radością informujemy, że Andrzej Wereszczak został nowym rekordzistą mężczyzn, zdobywając 1 miejsce OPEN! Pokonał on dystans 385km, poprawiając tym poprzedni rekord należący do Łukasza Sagana o 4 km.

Bieg był dla niego trudny, tak wspomina go na swojej stronie:

„Gdzieś do 40 godziny biegu ciągle powtarzały się problemy z brakiem snu. Tak jakby się na chwilę mózg wyłączał. Miałem halucynacje. Czasem mówiłem jakieś dziwne słowa, zupełnie tego nie kontrolując. Sprawę utrudniało też ciągłe wbieganie i wybieganie z jasno oświetlonej hali na ciemny parking i z powrotem. Trasa mi wirowała pod nogami. Zacząłem robić regularne odpoczynki, mniej więcej co 20 km siadałem i zamykałem oczy na 10 minut. Myślałem, że taka mini-drzemka wystarczy 2-3 godziny biegu. Niestety, okazało się, że to za mało. Na szczęście ostatnie 10 godzin biegu było lepsze. Zrobiło się przyjemnie ciepło, słońce świeciło za chmurami, senność prawie zniknęła. W końcówce udało mi się jeszcze przyspieszyć i dorzucić 3 km do planu minimum*. Cieszę się, że końcówkę przebiegłem całkiem szybko i zakończyłem zawody w dobrym stylu.
* Plan minimum, to było dorzucić 1 km do 381 km, czyli Rekordu Polski facetów Łukasza Sagana. Przed biegiem wydawał mi się w zasięgu Rekord Polski kobiet i open Patrycji Bereznowskiej 401 km.”

Cieszymy się, że możemy wspierać Andrzeja w osiąganiu jego sportowych celów. Gratulujemy ogromnej siły woli i życzymy dalszych sukcesów.

Jako firmie sportowej zależy nam na tym, aby nasi klienci byli maksymalnie zadowoleni z zakupionego sprzętu. Słuchamy opini, sugestii. Tym razem testom poddaliśmy bieżnię NordicTrack Commercial 2450. Sprawdzał ją Andrzej Wereszczak, reprezentant Polski i rekordzista w biegu 6-dniowym. Zapraszamy do zapoznania się z opinią człowieka, który na bieganiu zna się jak mało kto.

recenzja biezni2450 andrzej wereszczak 03

Pierwsze wrażenie

Wcześniej, przez pół roku miałem w domu bieżnię NordicTrack T14.0, więc od razu nasunęły się porównania co do wyglądu. Commercial 2450 jest szersza, dłuższa, cięższa, wszystko jest masywniejsze, dużo większy ekran, większe głośniki, jest też dodatkowa półka. Efekt taki jakby przesiąść się do większego auta - deska rozdzielcza szersza zaledwie o parę centymetrów, a wrażenie przestrzeni dużo większe. Bieżnia wygląda na bardzo solidną i stabilną. Jest ładna.

recenzja biezni2450 andrzej wereszczak 01

Przyciski szybkiego wyboru są po bokach ekranu. W T14.0 oba rzędy przycisków były jeden nad drugim, pod ekranem, bliżej rąk, ale czasami musiałem się przez moment skupić, żeby nie pomylić nachylenia z prędkością. W Commercial 2450 nie ma wątpliwości - prawa ręka prędkość, lewa nachylenie, choć trzeba sięgnąć ręką trochę dalej, a na dużej prędkości to trochę jak podawanie pałeczki w sztafecie.

Jest też dodatkowy przycisk Bluetooth. Bieżnia T14.0 go nie miała i nawet nie wpadłem na pomysł by sparować ją z telefonem. Przy Commercial 2450 od razu nacisnąłem przycisk Bluetooth, przytrzymałem aż do sygnału, wyszukałem bieżnię na komórce i już działało. Muzykę puszczamy bezprzewodowo, nawet przy innych ćwiczeniach - nie na bieżni.

Teraz każda elektroniczna rzecz na świecie przy pierwszym uruchomieniu chce poznać hasło do domowej sieci WiFi, zaktualizować system, ściągnąć nowe treningi, zarejestrować i zalogować użytkownika. Nic trudnego ale to trwa. Kolejne uruchomienia przebiegają już bez udziału użytkownika - samo się loguje, też trzeba chwilę poczekać, ale potem już jest zabawa.

Z przyjemnością informujemy, że w naszej ofercie są już dostępne produkty marki Bowflex, znane na całym świecie, wysokiej jakości innowacyjne sprzęty, idealne do codziennego, domowego użytku.

Amerykańska marka Bowflex od 1986 roku pracuje nad ulepszeniem domowego treningu. Podczas gdy inni skupiali się na tworzeniu drogich, masywnych sprzętów przeznaczonych do użytku komercyjnego, Bowflex koncentrował się na innowacyjnych sposobach wprowadzenia dobrej jakości treningu do domowego zacisza.

Co niezmiernie istotne, projektanci sprzętów marki Bowlex nieustannie obserwują aktualne trendy i badają potrzeby współczesnego człowieka. Doskonale wiadomo, że przy wszechobecnym pośpiechu i braku czasu, trudno dziś wygospodarować dłuższą chwilę na wykonanie ćwiczeń. W związku z tym, aby wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom współczesnego świata, każdy z produktów marki Bowflex został zaprojektowany i stworzony w taki sposób, aby w jak najkrótszym czasie wykonać pełnowartościowy trening, przy jednoczesnym maksymalizowaniu liczby spalanych kalorii. W zależności od sprzętu, wystarczy jedynie 14, 16 czy 18 minut, aby ćwiczenia zaczęły przynosić zauważalne efekty.

INNOWACYJNE SPRZĘTY

MAX TRAINER

Stworzony i opatentowany przez Bowflex Max Trainer w innowacyjny sposób łączy w sobie funkcjonalność orbitreka i steppera. To połączenie, które wraz z programem MAX Interval™, w zaledwie 14 minut pobudza aktywność serca i płuc, przyspiesza przemianę materii oraz zapewnia 2,5 razy szybsze spalanie kalorii, niż na innych urządzeniach fitness! Dzięki temu bez wychodzenia z domu, będziesz w stanie wykonać efektywny trening całego ciała w niecały kwadrans. Jest to zaledwie tyle czasu, ile poświęciłbyś na spakowanie się i wyjście na siłownię.

 

 

bowflex max trainer M8i 14minutowy trening intro

Xturniej golfowy bacha sport 2019 01 min

Xturniej golfowy bacha sport 2019 0 min

 We wtorek 27 sierpnia w Kravare (Silesia Kravare Golf Resort) odbyła się jubileuszowa X edycja Turnieju Golfowego Bacha Sport. Na starcie stanęło ponad 50 zawodników i zawodniczek. Ze względu na jubileusz, turniej odbył się w wyjątkowym miejscu. Pole golfowe w Kravare znajduje się w pięknym parku w stylu angielskim, tuż obok barokowego pałacu. Wielowiekowe drzewa i malownicze rzeczki nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat. To aż 80 hektarów pięknych terenów.

LaurKlientaZłoty2020

Mamy przyjemność poinformować, że marka Body Sculpture uzyskała ogólnopolskie godło Złoty Laur Klienta 2020.

Jako firma sportowa zachęcamy do każdej możliwej formy aktywnego wypoczynku i dbania o kondycję fizyczną. Jako wyłączny dystrybutor sprzętu i akcesoriów fitness marki Body Sculpture od 1991 roku bierzemy czynny udział w procesie ulepszania ich produktów. Dziś, po prawie 30 latach, oferujemy bardzo szeroki asortyment i posiadamy doświadczenie, które wykorzystujemy, by w pełni odpowiadać na bieżące potrzeby rynku fitness.

Produkty marki Body Sculpture posiadają 2 letnią gwarancję i  odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa CE, są zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa (EN957), oraz z  unijną dyrektywą ROHS o ograniczeniu w zawartości materiałów szkodliwych. Certyfikat przyznany produktom Body Sculpture przez TÜV Management Service GmbH potwierdza spełnianie norm w zakresie mechanicznych wymagań bezpieczeństwa oraz stateczności i wytrzymałości mechanicznej produktów.

Andrzej Wereszczak, którego wspieramy na drodze sportowego rozwoju i realizacji celów, w maju pobił rekord Polski w biegu 6-dniowym.

Z radością przekazujemy informację, że dzisiaj (21 sierpnia 2019) dostał powołanie do kadry narodowej i będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w biegu 24-godzinnym w Albi we Francji.

Zgodnie z zasadami kwalifikacji do imprez mistrzowskich w sportach nieolimpijskich w 2019 roku, podanymi przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, aby zostać powołanym do kadry należało osiągnąć minimum 193 km (kobiety) i 224 km (mężczyźni) i wybiegać jeden z lepszych wyników wśród Polaków, ponieważ w reprezentacji było jedynie 6 miejsc. Andrzej przebiegł w tym roku 242,097 km podczas Mistrzostw Polski w Supraślu, tym samym spełniając określone wymogi.

Ogromnie gratulujemy tego osiągnięcia i trzymamy kciuki za udany start.

ICON przeznaczy 200 milionów dolarów na ulepszenie platformy treningowej iFit

1

iFit to coś więcej niż zwykła platforma treningowa. Za jej pomocą firma ICON realizuje swoją misję, jaką jest poprawa jakości treningów użytkowników. Co najważniejsze, cały czas pracują nad ulepszeniem platformy i urozmaiceniem oferowanych ćwiczeń. 11 grudnia 2019 iFit ogłosił zakończenie inwestycji kapitałowej o wartości 200 milionów dolarów. Środki mają zostać w całości przeznaczone na rozwój platformy.

2

Zastrzeżona technologia iFit umożliwia wielopłaszczyznową interakcję między użytkownikiem, jego trenerem iFit i sprzętem do ćwiczeń. Platforma dostosowuje prędkość, nachylenie, spadek i opór urządzenia. Jest to możliwe, jeżeli sprzęt połączony będzie z iFit synchronizowanym z interaktywnymi treningami prowadzonymi przez trenerów z całego świata. Podczas treningów masz dostęp do klas Studio, treningów globalnych, przekrojowych czy z wykorzystaniem map Google.

 

         Jako firma mająca na co dzień do czynienia ze sprzętem sportowym liczymy się z opiniami naszych klientów. Tym razem „pod lupę” wzięliśmy bieżnię NordicTrack T14.0, a testował ją sam Andrzej Wereszczak, rekordzista Polski w biegu 6-dniowym. Zapraszamy do zapoznania się z opinią człowieka, który wybiegał już tysiące godzin.

recenzja biezni andrzej wereszczak

 

Dzięki uprzejmości firmy Bacha-Sport z Gliwic, która jest wyłącznym importerem bieżni elektrycznych amerykańskiej firmy NordicTrack, miałem okazję przez pół roku testować w domu model T14.0.      

Pierwsze wrażenie

  Wygląd – w porządku. Bieżnia jest nie za duża, nie za mała. Stabilna. Wszystko trzyma się solidnie. Elegancka górna część z wbudowanym dotykowym tabletem 7”, głośnikami, dużymi przyciskami i bardzo dużymi wentylatorami.

Uruchomienie           

Włączam do prądu - cisza. Wcześniej korzystałem z takiej 10-letniej już bieżni i tam od razu pojawiał się hałas - buczenie jakiegoś przekształtnika prądu. Tu jest zupełna cisza, luksus. No to ruszamy… niestety, trzeba czekać, aż system się załaduje. Stara bieżnia była gotowa do działania po paru sekundach. Tutaj, trzeba czekać ok. 90 sekund, aż bieżnia będzie gotowa do pracy. Na początku było to bardzo irytujące - ja gotowy do treningu, a sprzęt jeszcze nie. Szybko jednak się dostosowałem. Teraz, najpierw włączam bieżnię, potem ubieram buty do biegania. Wstaję, wszyscy gotowi, można ruszać. Jest ok. Pasek pomiaru pulsu iFIT sam się łączy z bieżnią. Nie ma żadnego ustawiania, ani parowania sprzętu. Wystarczy założyć, wejść na bieżnię i działa.    

wallarz logo duze

 

Twoje dziecko ma niespożyte pokłady energii? A może chciałbyś, aby było bardziej aktywne? Twoje dziecko spędza zbyt wiele czasu przed urządzeniami elektronicznymi? A może trudno mu znaleźć sobie zajęcie w długie zimowe wieczory? Szukasz prezentu dla dziecka, ale nie chcesz by był to kolejny gadżet, który po kilku dniach zostanie rzucony w kąt? Ważny jest dla Ciebie jego rozwój i zdrowie? Odpowiedzią na każdą z tych potrzeb są Drabinki wielofunkcyjne marki Wallbarz.

 

Pomóż swojemu dziecku rozwijać się fizycznie, stać się silnym i zwinnym. Zobaczysz jak to działa. Kiedy zamontujesz zestaw w swoim domu, Twoje dziecko samo zacznie się angażować w pomocne i bezpieczne ćwiczenia. Twoje dziecko samo zacznie interesować sportem, a Ty bardzo szybko zobaczysz jego zmianę i osiągniecia. Gry, zabawy i aktywności zwinnościowe wymagają od dzieci nie tylko czynności fizycznych, ale i psychicznych. W związku z tym, takie ćwiczenia wpływają także w dużej mierze na rozwój psychiczny dziecka i pobudzenie wyobraźni. Ćwiczenia fizyczne aktywują oddychanie, krążenie i metabolizm, poprawiają zwinność, rozwijają koordynację, szybkość, siłę i wytrzymałość.

cornilleau w parku chrobrego 1

Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce dla stołów PARK marki Cornilleau niż Park Chrobrego?

cornilleau w parku chrobrego 4

Gliwicki park przeszedł właśnie modernizację i od razu został uznany za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc aktywnego wypoczynku i relaksu w naszym regionie. Świetna lokalizacja, w pobliżu której znajduje się hala widowiskowo-sportowa Arena, lodowisko oraz Politechnika Śląska, sprawia, że park przeżywa prawdziwe oblężenie. Niezależnie od wieku, tutaj każdy odnajdzie coś dla siebie i będzie mógł aktywnie spędzić czas wolny. Wśród bujnej i pięknie zaaranżowanej zieleni znaleźć można siłownię plenerową, ścieżkę zdrowia, boisko do gry w bule, 9 koszy do gry w disc golfa czy podniebną deskorolkę.

newsletter

 

Od lat nazwa „Schwinn” kojarzy się z najpopularniejszymi rowerami w Stanach Zjednoczonych. Jak to wszystko się zaczęło?

Pod koniec XIX wieku świat zwariował na punkcie rowerów. Jazda na nim oprócz wygody i przyjemności zapewniała wolność poruszania się. Marka Schwinn powstała w 1895 r i od początku specjalizuje się w rowerach, a zawodnicy jeżdżący nich wygrywali większość zawodów w USA. Po wprowadzeniu sprzętów do domowego świata fitness, marka stała się jeszcze bardziej rozpoznawalna. Sprzęty zaprojektowane zostały tak aby sprostać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Schwinn to produkty z najwyższej półki, w których nowoczesna technologia idzie w parze z komfortem użytkowania.

8 czerwca 2019 w gliwickiej Brzezince odbył się 4. Strażacki Piknik Sportowy dla Dzieci. Była to wspaniała okazja, żeby całe rodziny mogły wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji takich jak mecze piłki nożnej, pokazy tańca, malowanie twarzy, znakowanie rowerów, przeciąganie liny i pokazy sprzętu strażackiego. Jako firma sportowa chętnie wspieramy wszystkie inicjatywy promujące aktywność fizyczną. Dzieci uczestniczące w zabawach sportowych otrzymały przekazane przez nas różne nagrody. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do dziecięcej radości.

Wiadomości

Zobacz najświeższe wieści związane z naszą działalnością.

Nagrody i wyróżnienia

Przyznane nam nagrody i wyróżnienia, a także certifikaty oraz normy.

BACHA SPORT

Firma BACHA SPORT została założona w 1991 roku. Od ponad 25 lat zajmujemy się importem oraz dystrybucją sprzętu sportowego. Dziś BACHA SPORT to firma z długoletnim doświadczeniem i dużą wiedzą, które potrafimy wykorzystać, by w pełni odpowiadać na potrzeby rynku.

KONTAKT

Telefon:  (+48) 32 302 97 19
Fax:        (+48) 32 302 97 17      

info@bachasport.pl

ul, Kozielska 439
44-164 Gliwice, Polska

OBSŁUGA KLIENTA

Nasi klienci są dla nas najważniejsi, zaraz po jakości naszych produktów. Służymy pomocą na każdym kroku: od zakupu po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia.

WSPÓŁPRACA HANDLOWA

Jako wyłączny dystrybutor sprzętu sportowego jesteśmy w stanie zaproponować bardzo przystępne warunki współpracy – zaczynając od stawek rabatowych po rozwiązania logistyczne, które dostosowujemy do potrzeb i możliwości naszych partnerów handlowych.