Soft 2 u Barta Przedwojewskiego

Kilka tygodni temu wypożyczyliśmy namiot Dutch Mountains Soft 2 naszemu koledze, ambasadorowi NordicTrack, Bartkowi Przedwojewskiemu. Łapcie jego relację:

 

"Spanie w namiocie uważam za świetny pomysł na wyjazdy turystyczne. Daje on możliwość częstej zmiany miejsca i, co najważniejsze, ciągły kontakt z naturą. Nie przychodzi mi nic do głowy, co nie spodobało mi się w korzystaniu z namiotu dachowego. Dla mnie to świetnie rozwiązanie, ponieważ zatrzymuje się i śpię tam, gdzie chce.

Spędziłem kilka nocy w namiocie dachowym zarówno w Alpach, jak i w polskich górach. Spałem w różnych warunkach - raz towarzyszyły mi wysokie temperatury, innym razem w nocy była bardzo duża wilgotność powietrza.

Przy wysokich temperaturach spanie było komfortowe - nie czułem, żebym się w gotował, głównie za sprawą dużej liczby markiz, które dawały możliwość przepływu powietrza. Natomiast kiedy w nocy było chłodniej i bardziej wilgotno, spanie w namiocie nie należało do najprzyjemniejszych. Temperatura w środku była niska i wszystko było mokre, co dodatkowo obniżało temperaturę w namiocie. Jeżeli chodzi o "standardowe" warunki, to spanie w namiocie było jak najbardziej komfortowe, chociaż materac w namiocie jest zbyt twardy i musiałem użyć dodatkowej cienkiej warstwy, aby polepszyć komfort spania.

Jeżeli chodzi o rozkładanie namiotu, to zajmuje ono 5 sekund, tak samo składanie i uważam to za duży plus. Mały minus to jednak pokrowiec na namiot z licznymi sznurkami, które dość mocno pracują podczas jazdy samochodem.

Jak najbardziej polecałbym namiot do wyjazdów na treningi w góry czy zawody, sam korzystam z takiej alternatywy. Z chęcią skorzystałbym jeszcze raz z namiotu dachowego, lubię biwakowanie, ale lubię też komfort w podróży, a to jest bardzo dobre połączenie."

 

Bestsellery

Zobacz nasze najlepiej sprzedające się produkty oraz promocje.

Ostatnie wiadomości

Przez Turcję z namiotem na dachu Kilka tygodni temu Blanka i Kuba zostali oficjalnie ambasadorami i otrzymali od nas namiot Triangle. Wybrali się z nim do Turcji, o czym opowiedzieli nam w poniższym wywiadzie. Zapraszamy Was do l...
Mata ochronna pod sprzęt fitness - czy to tylko chwyt... Kupujesz do domu swój wymarzony sprzęt fitness. Masz już wybrane idealne miejsce, w którym postawisz nową bieżnię, rower stacjonarny czy wioślarz. Z niecierpliwością czekasz na upragnioną...
Nasze wrażenia z Camper Caravan Show 2022   Emocje po targach powoli opadają, a my możemy podsumować te kilka dni spędzone z Wami w hali PTAK EXPO pod Warszawą. Targi Camper Caravan Show to jedna z największych tego typu imprez dla mi...
Jesteśmy na Camper Caravan Show 2022 Jeśli chcesz spróbować turystyki, która nie wymaga od Ciebie wcześniejszych rezerwacji hotelowych oraz spędzania całego urlopu w jednym miejscu, ale masz wątpliwości, lub nie wiesz, jak zacząć,...