Bądź aktywny jesienią

width=100%

Astronomiczna jesień zagościła u nas już na dobre. Dni stają się krótsze i dopóki towarzyszy nam słońce cieszymy się urokami złotej polskiej pięknej jesieni. Temperatury w dzień wciąż utrzymują się na zadowalającym poziomie jednak poranki i wieczory są już coraz chłodniejsze. Jak przejść jesienną treningową chandrę i nie stracić motywacji? 

Jak zapobiegać kontuzjom

width=100%

Największym wrogiem każdego sportowca czy amatora, czy profesjonalisty jest kontuzja. Wizja uszkodzenia ciała w trakcie treningu, w perspektywie poplanowanych zawodów często spędza sen z powiek. Aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka jest niezwykle ważna, a kontuzjom da się zapobiegać.

Motywacja w dążeniu do celu

width=100%

Motywacja w dążeniu do celu

Ostatnio a pewnej grupie treningowej na facebooku do której należę pojawił się wątek, który mnie zaciekawił. Osoba zadająca pytanie chciała schudnąć i szukała w tym celu bieżni, z amortyzacją, tak aby nie obciążać stawów. Dodam, że cierpiała ona na sporą nadwagę i spacerowanie na bieżni było dla niej fajnym sposobem na ruch.

Niestety lawina negatywnych komentarzy sprawiła, że zaczęłam się zastanawiać czy motywacja do dążenia do celu i samozaparcie może istnieć w dzisiejszych czasach bez wynajmowania trenera?

W nowoczesnych bieżniach takich jak te marek Bowflex czy NordicTrack istnieją bardzo mocno zaawansowane programy, które wspierają Cię w dążeniu do założonego celu tj. JRNY i iFIT.

Zmiany w aplikacji JRNYW maju czeka nas kilka istotnych zmian w zasadach działania aplikacji JRNY.

 

1. Funkcja Motion Tracking dostępna jest już także na smartfonach

Przypominamy, że funkcja Motion Tracking oferuje liczenie wykonanych powtórzeń, udzielanie w czasie rzeczywistym wskazówek dotyczących techniki wykonywanych ćwiczeń, a także, wraz ze wzrostem liczby treningów, będzie proponować dobór obciążenia.

Od 1 maja jest już dostępna także dla użytkowników smartfonów.

 

FIBO 2023

 

Rynek oferuje ogromny wybór sprzętów fitness. Szukając tego jednego, wymarzonego, trudno oprzeć się wrażeniu, że ilość dostępnych marek może przytłaczać. Dlatego właśnie, jako firma sprzedająca sprzęt sportowy, stawiamy sobie za cel monitorowanie i dokładne sprawdzenie producentów oraz oferowanych przez nich nowości, aby proponować klientom jedynie solidne i ciekawe pozycje.

 

Chcesz nauczyć się podciągać? Przeczytaj ten artykuł.

Cześć! Mam na imię Natalia, w Bacha Sport zajmuje się marketingiem, jednak po godzinach pracy można mnie spotkać na biegowych trasach i oczywiście na siłowni. To drugie to moja pasja i spędzam tam dużo czasu. Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi przygotowaniami do podciągania na drążku.

Podciąganie na drążku to trudne i wymagające dużej siły mięśni rąk i pleców ćwiczenie. Jest to jednocześnie najlepsze ćwiczenie na wzmocnienie i rozbudowanie wymienionych wyżej mięśni. Od czego należy więc zacząć, żeby nie zrobić sobie krzywdy? O tym przeczytasz w tym artykule.

Zimowy biwak z Uderz w Drogę

Patrycja i Mateusz z Uderz w drogę nie próżnują i wykorzystują każdą wolną chwilę na podróż. Tym razem wraz z namiotem Alutop 3 wybrali się na zimowy biwak. Tak zrelacjonowali nam swoje mroźne doświadczenia:

Święta w GRECJI-wywiad z Bartventures

Jeden z naszych ambasadorów postanowił spędzić kilka dni w pięknej i malowniczej Grecji. Padło na okres Świąteczno-Noworoczny, a przebieg podróży i kilka słów o Grecji zimą przeczytacie w tym artykule.

Zmieniłem namiot dachowy… na namiot dachowy!, czyli kilka słów od Ambasadora, Maćka z Slowtravelerpl

 

 

Cofnijmy się jednak o rok wstecz. Nasz Land Cruiser jest przystosowany do spania w środku i wcześniej z tej możliwości często korzystałem. Jednak w przypadku 3 osobowej rodziny, taka opcja odpada, choćby ze względu na szerokość materaca, który może mieć maksymalnie 120 cm. Dlatego na kolejny sezon zdecydowaliśmy się na namiot dachowy.

 

Przez Turcję z namiotem na dachu

Kilka tygodni temu Blanka i Kuba zostali oficjalnie ambasadorami i otrzymali od nas namiot Triangle. Wybrali się z nim do Turcji, o czym opowiedzieli nam w poniższym wywiadzie. Zapraszamy Was do lektury.

Dlaczego wybraliście Turcję?

Nie ukrywamy, że Turcję wybraliśmy ze względu na fakt, że jest to jeszcze na ten moment budżetowy kierunek. Planując podróż, możliwe do odwiedzenia kierunki sprawdzaliśmy pod kątem naszych możliwości finansowych. Wiedzieliśmy też, że tym razem planujemy, aby nasz urlop był dłuższy niż dwa tygodnie (z tego względu gdzieś tam kumulowaliśmy urlopy i dostosowywaliśmy nasze grafiki, aby móc wyjechać na czterotygodniową podróż). W naszych opcjach pojawiały się jeszcze takie kierunki, jak Maroko czy Gruzja, jednak pierwszy wydawał się zbyt egzotyczny jak na pierwszą taką dłuższą podróż, zaś przy drugim obawialiśmy się trasy dojazdowej, na którą na pewno musielibyśmy poświęcić około tygodnia ?

Ponadto Turcja była gdzieś zawsze tym kierunkiem, w którym chcieliśmy się udać ze względu na fakt, że biwakowanie i kempingowanie jest mocno popularne wśród samych Turków. Turcja to też ciekawy kraj ze względów kulturowych, geograficznych i historycznych. Kiedyś udało mi się [Blance] odwiedzić Turcję i byłam oczarowana tym krajem, kulturą i ludźmi. Z tego też względu fajnie było wrócić i móc zwiedzić więcej, a także porównać zmiany, jakie dokonały się na przestrzeni 8 lat (i tak ewidentnie je widać, choć klimat tego kraju cały czas jest ten sam)!

Bestsellery

Zobacz nasze najlepiej sprzedające się produkty oraz promocje.

Ostatnie wiadomości

Bądź aktywny jesienią Astronomiczna jesień zagościła u nas już na dobre. Dni stają się krótsze i dopóki towarzyszy nam słońce cieszymy się urokami złotej polskiej pięknej jesieni. Temperatury w dzień wciąż...
Jak zapobiegać kontuzjom Największym wrogiem każdego sportowca czy amatora, czy profesjonalisty jest kontuzja. Wizja uszkodzenia ciała w trakcie treningu, w perspektywie poplanowanych zawodów często spędza sen z powiek....
Motywacja w dążeniu do celu Motywacja w dążeniu do celu Ostatnio a pewnej grupie treningowej na facebooku do której należę pojawił się wątek, który mnie zaciekawił. Osoba zadająca pytanie chciała schudnąć i szukała...
Zmiany w aplikacji JRNY W maju czeka nas kilka istotnych zmian w zasadach działania aplikacji JRNY.   1. Funkcja Motion Tracking dostępna jest już także na smartfonach Przypominamy, że funkcja Motion Tracking ofe...