Czego jeszcze nie wiecie o iFit

iFit to obecnie najprężniej rozwijająca się platforma fitness na świecie. Na dzień dzisiejszy treningi prowadzi ponad 200 certyfikowanych trenerów z całego świata, a biblioteka ma blisko 11 tysięcy filmów nagranych w jakości HD.

Treningi podzielone są na różne rodzaje aktywności: chodzenie, bieganie, wspinaczka, marszobiegi, jazda na rowerze, wioślarstwo, ćwiczenia eliptyczne, ogólnorozwojowe, a nawet jogę.

Każdy z treningów prowadzony jest przez profesjonalnego trenera, który na bieżąco podpowiada jak wykonywać ćwiczenie, opowiada ciekawe historie o miejscu, w którym się znajduje oraz motywuje do dawania z siebie 100%.

 

Treningi Tabata

Pewnie słyszałeś słowo „Tabata” już nie raz, ale czy wiesz czym dokładnie jest ten rodzaj treningu? Jeśli ukończyłeś trening iFIT HIIT, prawdopodobnie właśnie wykonałeś ćwiczenia w stylu Tabaty. Chociaż Tabata nie jest bezpośrednim synonimem treningu HIIT, jest to jego specyficzny typ. Tak naprawdę największa różnica to czas odpoczynku. Treningi HIIT są bardzo wszechstronne, a ​​okresy odpoczynku krótsze lub dłuższe - w zależności od zestawu ćwiczeń. Ćwiczenia Tabata mają za to określoną strukturę, która się nie zmienia - nawet jeżeli zmieniasz ćwiczenia.

Opracowany w 1996 roku przez dr Izumi Tabata, styl ćwiczeń jest dość wyjątkowy w swojej konfiguracji. Ćwiczenia Tabaty trwają cztery minuty. W tym czasie 20 sekund spędza się na pracy (takiej jak burpee, przysiady z wyskokiem w powietrzu lub skakanka), a następnie 10 sekund odpoczynku. Ten wzór 20-10 razy powtarza się, aż osiągniesz cztery minuty. Prawdziwa Tabata występuje w ośmiu 4-minutowych interwałach. Zgodnie z powyższym badaniem dr Tabaty, jego szybka i intensywna metoda utrzymuje podwyższone tętno. Z Tabatą masz potencjał do wykonania ogromnej ilości pracy w krótkim czasie.

 

Camper Caravan Show - Krótka relacja

 

Ogromne targi przygotowane w hali wystawienniczej Ptak Warsaw Expo po przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 wróciły z wielkim rozmachem. Przez prawie 2 lata klienci zarówno w Polsce jak i za granicą poszukiwali sposobu na wyrwanie się z domu i spędzenie czasu na łonie natury, z dala od zgiełku miasta i ograniczeń spowodowanych pandemią. Dzięki temu, lubiany przez turystów caravaning, zyskał jeszcze większą popularność i stał się wręcz trendem urlopowym.

My na targi kamperów wybraliśmy się z oczywistych względów - namioty dachowe. Chcieliśmy poznać zarówno użytkowników jak i potencjalnych klientów oraz innych dostawców. Również idea targów, którą było promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu jest nam wyjątkowo bliska.

 

Starcie gigantów: Schwinn 430i vs NordicTrack C 7.5

 

Zostaliśmy ostatnio poproszeni o napisanie porównania dwóch mocnych orbitreków z „naszej stajni”. Staramy się zawsze wychodzić naprzeciw naszym klientom, więc od razu zabraliśmy się za nowe zadanie. Zgodnie z prośbą przedstawiamy Państwu porównanie orbitreków NordicTrack C 7.5 oraz Schwinn 430i.

Obie marki, zarówno NordicTrack jak i Schwinn należą do tzw. marek Premium. Znane są ze względu na doskonałą jakość wykonania sprzętów, amerykańskie korzenie oraz ciągły rozwój technologii w oferowanym przez siebie sprzęcie fitness.

 

Krótka historia iFit

O wschodzie słońca 22 marca 2021 r. zespół trzech trenerów fitness wspierany przez 39-osobową ekipę filmową rozpoczął wędrówkę z bazy pod Mount Everest do Kala Patthar, szczytu o wysokości 5623 m n.p.m. Stamtąd rozciąga się niesamowity widok na najwyższą górę świata. Gdy przewodnicy wspinali się pod górę, ich wędrówka była transmitowana na żywo do ponad miliona subskrybentów iFIT na całym świecie. Podczas relacji wszyscy użytkownicy ćwiczyli na bieżniach, rowerach i orbitrekach marek NordicTrack i ProForm z ekranem dotykowym.  Sprzęty automatycznie dostosowywały się do rosnącego nachylenia przy każdym kroku. Ta wędrówka była zapowiedzią nowej 18-częściowej serii wirtualnych treningów nakręconych w Nepalu, która jest zaledwie kawałkiem rosnącej biblioteki interaktywnych treningów kręconych w różnych miejscach świata - od Maui i Wielkiego Kanionu po Kilimandżaro w Tanzanii i Alpy Szwajcarskie.

 

Nowe funkcje bieżni Bowflex T

 

Nowe bieżnie Bowflex T właśnie stały się jeszcze lepsze!

Teraz na wybranych wirtualnych trasach Explore the World™ Twoja bieżnia sama dostosuje nachylenie do terenu, po którym biegniesz. Mapy, które oferują tą funkcję, posiadają informację „Auto Adjust” zaraz przy nazwie. Oczywiście, jeśli nie odpowiada Ci zmienne nachylenie, możesz wyłączyć tą opcję w trakcie treningu.

Wybierz się na 10 km bieg po Alpach i wczuj w otaczający Cię klimat. Gdy na ekranie pojawi się strome podejście, bieżnia sama zwiększy nachylenie. Po takim treningu poczujesz się, jakbyś rzeczywiście biegł po górach.

 

RPE w treningu iFIT

Pochodzenie RPE

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych szwedzki naukowiec Gunnar Borg był pionierem skali oceny postrzeganego wysiłku. Skala Borg 6-20 została zaprojektowana tak, aby bezpośrednio odpowiadać częstości akcji serca od 60 uderzeń na minutę (bpm) do 200 uderzeń na minutę.

iFIT łączy się z Twoimi ulubionymi aplikacjami

Twoje ulubione aplikacje fitness w jednym miejscu dzięki iFIT

Niezależnie od tego, czy biegasz po ulubionym szlaku, czy jeździsz na rowerze treningowym w domu, każdy trening jest ważny. Wierzymy, że śledzenie Twojej podróży fitness w jednym miejscu jest kluczowym elementem w dążeniu do celu. Możesz teraz połączyć swoje konto iFIT z Apple Health™, Garmin® Connect, Google Fit™ i Strava, aby wszystkie Twoje treningi były w jednym miejscu!

Gotowy na połączenie? Oto jak możesz połączyć swoje ulubione aplikacje fitness z iFIT.

Jesienne porządki w ogrodzie

 

Jesienne porządki w ogrodzie

Dzięki odpowiednim jesiennym porządkom możesz przygotować ogród na zimę i ułatwić wiosenne porządki w przyszłym sezonie. Jest wiele powodów, aby właśnie jesienią wziąć się za porządkowanie. Możesz min. wykorzystać wszystkie liście i resztki, aby zrobić kompost, który możesz wykorzystać w swoim ogrodzie po zimie. Oczywiście sprzątanie po sezonie nie obejdzie się bez odpowiednich narzędzi i sprzętu.

Sklepfitness łączy się z Bachasport

 

Przez wiele lat sklep fitness był rozpoznawanym i lubianym przez naszych klientów miejscem zakupów. Jednak, w miarę jak rozrastała się nasza firma, postanowiliśmy połączyć ze sobą sklepy bachasport.pl oraz sklepfitness.com.

W 2021 roku całkowicie zmieniliśmy wygląd sklepu bachasport.pl, aby stał się jak najbardziej atrakcyjny dla naszych klientów, łatwy w obsłudze i pełen ciekawych ofert. Każda oferta przygotowywana jest z największą starannością przez dział marketingu, grafiki i reklamy aby sprostać wysokim standardom jakie sobie narzucamy.

 

Bestsellery

Zobacz nasze najlepiej sprzedające się produkty oraz promocje.

Ostatnie wiadomości

Czego jeszcze nie wiecie o iFit iFit to obecnie najprężniej rozwijająca się platforma fitness na świecie. Na dzień dzisiejszy treningi prowadzi ponad 200 certyfikowanych trenerów z całego świata, a biblioteka ma blisko 11...
Treningi Tabata Pewnie słyszałeś słowo „Tabata” już nie raz, ale czy wiesz czym dokładnie jest ten rodzaj treningu? Jeśli ukończyłeś trening iFIT HIIT, prawdopodobnie właśnie wykonałeś ćwiczenia w...
Camper Caravan Show - Krótka relacja   Ogromne targi przygotowane w hali wystawienniczej Ptak Warsaw Expo po przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 wróciły z wielkim rozmachem. Przez prawie 2 lata klienci zarówno w Polsce jak i za...
Starcie gigantów: Schwinn 430i vs NordicTrack C 7   Zostaliśmy ostatnio poproszeni o napisanie porównania dwóch mocnych orbitreków z „naszej stajni”. Staramy się zawsze wychodzić naprzeciw naszym klientom, więc od razu zabraliśmy się...