Targi FIBO 2024: Najnowsze Trendy i Innowacje w Branży Fitness

W dniach 11-13 kwietnia nasza ekipa marketingowa wybrała się do Kolonii na największe w Europie targi fitness FIBO.

Rebranding marki BowFlex

W roku 2023, BowFlex, firma powszechnie uznawana za pioniera w branży fitnessu domowego, dokonała znaczącej przemiany, przekształcając się z wcześniejszej nazwy Nautilus, Inc. na BowFlex Inc. Ta zmiana, będąca częścią strategicznego planu, miała na celu uwydatnienie roli BowFlex jako kluczowego gracza na rynku fitnessu domowego oraz zaznaczenie jej nieustającego rozwoju i innowacji.

Porównanie Aplikacji JRNY i iFit: Która jest lepsza dla Ciebie?

W dzisiejszym świecie technologii fitness aplikacje stały się nieodłącznym narzędziem w naszym codziennym życiu. Pomagają nam śledzić postępy, planować treningi i utrzymywać motywację na odpowiednim poziomie. Aktualnie najwięksi producenci sprzętu fitness prześcigają się w ulepszaniu swoich autorskich aplikacji, modyfikując je tak, aby użytkownicy mogli czerpać z nich jak najwięcej korzyści. Dwie z bardziej znanych to JRNY i iFit. Są to aplikacje kompatybilne odpowiednio ze sprzętami marek BowFlex i Schwinn oraz NordicTrack i ProForm. Obie mają swoich zagorzałych zwolenników a także przeciwników. Oferują wysoki poziom i tak naprawdę od indywidualnych potrzeb i preferencji zależy, kto zaliczy się do której grupy.

W tym artykule przeprowadzimy porównanie obu aplikacji, aby pomóc Ci zdecydować, która z nich może być lepsza dla Twojego treningu.

Jak wybrać bieżnię do domu

Wybór tej właściwej, wymarzonej bieżni do domu może być trudnym zadaniem. Na rynku obecne jest mnóstwo modeli od bardziej lub mniej znanych producentów. Wiele z nich może wydawać się podobnych do siebie, co dodatkowo utrudnia podjęcie decyzji. Najważniejsze, aby model, który wybierzesz, w pełni sprostał Twoim oczekiwaniom. Zanim zaczniesz przeglądać strony sklepów ze sprzętem fitness, wykonaj poniższe kroki, aby móc precyzyjnie określić, czego dokładnie szukasz.

Bądź aktywny jesienią

width=100%

Astronomiczna jesień zagościła u nas już na dobre. Dni stają się krótsze i dopóki towarzyszy nam słońce cieszymy się urokami złotej polskiej pięknej jesieni. Temperatury w dzień wciąż utrzymują się na zadowalającym poziomie jednak poranki i wieczory są już coraz chłodniejsze. Jak przejść jesienną treningową chandrę i nie stracić motywacji? 

Jak zapobiegać kontuzjom

width=100%

Największym wrogiem każdego sportowca czy amatora, czy profesjonalisty jest kontuzja. Wizja uszkodzenia ciała w trakcie treningu, w perspektywie poplanowanych zawodów często spędza sen z powiek. Aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka jest niezwykle ważna, a kontuzjom da się zapobiegać.

Motywacja w dążeniu do celu

width=100%

Motywacja w dążeniu do celu

Ostatnio a pewnej grupie treningowej na facebooku do której należę pojawił się wątek, który mnie zaciekawił. Osoba zadająca pytanie chciała schudnąć i szukała w tym celu bieżni, z amortyzacją, tak aby nie obciążać stawów. Dodam, że cierpiała ona na sporą nadwagę i spacerowanie na bieżni było dla niej fajnym sposobem na ruch.

Niestety lawina negatywnych komentarzy sprawiła, że zaczęłam się zastanawiać czy motywacja do dążenia do celu i samozaparcie może istnieć w dzisiejszych czasach bez wynajmowania trenera?

W nowoczesnych bieżniach takich jak te marek Bowflex czy NordicTrack istnieją bardzo mocno zaawansowane programy, które wspierają Cię w dążeniu do założonego celu tj. JRNY i iFIT.

Zmiany w aplikacji JRNYW maju czeka nas kilka istotnych zmian w zasadach działania aplikacji JRNY.

 

1. Funkcja Motion Tracking dostępna jest już także na smartfonach

Przypominamy, że funkcja Motion Tracking oferuje liczenie wykonanych powtórzeń, udzielanie w czasie rzeczywistym wskazówek dotyczących techniki wykonywanych ćwiczeń, a także, wraz ze wzrostem liczby treningów, będzie proponować dobór obciążenia.

Od 1 maja jest już dostępna także dla użytkowników smartfonów.

 

FIBO 2023

 

Rynek oferuje ogromny wybór sprzętów fitness. Szukając tego jednego, wymarzonego, trudno oprzeć się wrażeniu, że ilość dostępnych marek może przytłaczać. Dlatego właśnie, jako firma sprzedająca sprzęt sportowy, stawiamy sobie za cel monitorowanie i dokładne sprawdzenie producentów oraz oferowanych przez nich nowości, aby proponować klientom jedynie solidne i ciekawe pozycje.

 

Chcesz nauczyć się podciągać? Przeczytaj ten artykuł.

Cześć! Mam na imię Natalia, w Bacha Sport zajmuje się marketingiem, jednak po godzinach pracy można mnie spotkać na biegowych trasach i oczywiście na siłowni. To drugie to moja pasja i spędzam tam dużo czasu. Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi przygotowaniami do podciągania na drążku.

Podciąganie na drążku to trudne i wymagające dużej siły mięśni rąk i pleców ćwiczenie. Jest to jednocześnie najlepsze ćwiczenie na wzmocnienie i rozbudowanie wymienionych wyżej mięśni. Od czego należy więc zacząć, żeby nie zrobić sobie krzywdy? O tym przeczytasz w tym artykule.

Bestsellery

Zobacz nasze najlepiej sprzedające się produkty oraz promocje.

Ostatnie wiadomości

Targi FIBO 2024: Najnowsze Trendy i Innowacje w Branży... W dniach 11-13 kwietnia nasza ekipa marketingowa wybrała się do Kolonii na największe w Europie targi fitness FIBO.
Rebranding marki BowFlex W roku 2023, BowFlex, firma powszechnie uznawana za pioniera w branży fitnessu domowego, dokonała znaczącej przemiany, przekształcając się z wcześniejszej nazwy Nautilus,...
Porównanie Aplikacji JRNY i iFit: Która jest lepsza... W dzisiejszym świecie technologii fitness aplikacje stały się nieodłącznym narzędziem w naszym codziennym życiu. Pomagają nam śledzić postępy, planować treningi i utrzymywać motywację na...
Jak wybrać bieżnię do domu Wybór tej właściwej, wymarzonej bieżni do domu może być trudnym zadaniem. Na rynku obecne jest mnóstwo modeli od bardziej lub mniej znanych producentów. Wiele z nich może wydawać się podobnych...