Grillowe wskazówki

Zdefiniuj na nowo sposób grillowania, korzystając z tych pomocnych wskazówek i porad. Zostań mistrzem grillowania bez względu na to, jakie masz doświadczenie. Najlepszą częścią grilla jest bez wątpienia dobre towarzystwo i wyśmienite jedzenie. To epicki sposób na rozrywkę i nie znamy nikogo, kto nie lubi grilla.

Grillować możesz przy każdej okazji, np. majówce z przyjaciółmi, weekendzie na działce, przyjęciu urodzinowym lub, szczególnie w maju, komunii. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek zebranych przez team Sahara.

 

Najważniejsze na początek: Czysty grill

  1. Włącz grill na 10 minut i zamknij pokrywę.Pomoże to spalić pozostałości na ruszcie.
  2. Pozwól grillowi ostygnąć, a następnie za pomocą szczotki do grilla zetrzyj wszelkie resztki starego jedzenia.
  3. Zdejmij ruszt i wyczyść go gąbką i ciepłą wodą z mydłem.
  4. Wyjmij dużą tackę na tłuszcz i spłucz ją wodą z mydłem.
  5. Jeśli grill ma okienko, umyj je również szmatką i ciepłą wodą z mydłem.

Podgrzewanie grilla

Nie pomijaj tego. Zawsze podgrzewaj grill przy zamkniętej pokrywie przez co najmniej 10 do 15 minut. Wstępne podgrzanie grilla zapobiegnie przywieraniu jedzenia do rusztu i sprawi, że będzie on wystarczająco gorący, aby można było prawidłowo przypiekać żywność.

Opuszczanie pokrywy

Opuszczona pokrywa utrzymuje odpowiednią temperaturę, która jest niezbędna do grillowania.

Stwórz Strefę Ciepła

Idealnie byłoby, gdybyś utrzymywał jedną sekcję na wysokim ogniu, aby przypiekać zewnętrzną część żywności, a drugą na średnim lub niskim ogniu, aby dokładnie je podgrzać w środku. Zawsze upewnij się, że jedzenie jest dokładnie przypieczone przed podaniem. Termometr cyfrowy jest tutaj Twoim najlepszym przyjacielem.

Ogień robi cudowne rzeczy…

…również z warzywami, jeśli dobrze opanujesz tę technikę. Polecamy grillowanie na średnim ogniu. Staraj się unikać wysokich temperatur, ponieważ jeśli spuścisz je z oczu na zbyt długo, spalą się. Tym, czego chcesz, jest delikatne zwęglenie wzdłuż rusztu – wygląda niesamowicie i smakuje nieziemsko. Warzywa to jedne z częściej wybieranych produktów do grillowania. W przypadku małych warzyw można je owinąć razem w folię aluminiową, aby nie spadły. Pamiętaj, aby posmarować warzywa oliwą z oliwek przed umieszczeniem ich na grillu.

Aby uzyskać soczysty burger…

…kciukiem delikatnie naciśnij środek burgera i umieść kostkę lodu na środku przed jego grillowaniem. Mięso wchłonie wodę i zmieni się w soczystego burgera. Aby uzyskać dodatkowy smak, dodaj trochę masła na kostkę lodu.

Nie zapominajmy o rybach

Ryba i dym znakomicie do siebie pasują. Rybę można grillować w folii aluminiowej, lub umieścić w koszyku na ryby. Będzie ona całkowicie podgrzana w środku, ale będzie miała również chrupiącą skórkę. Nie tylko jest to łatwe, ale bardzo efektownie wygląda. Podobnie jak przy grillowaniu mięs, dobry produkt to połowa sukcesu. Spróbuj odwiedzić lokalnego sprzedawcę ryb, aby uzyskać najsmaczniejsze potrawy.

Kurczak

Ne jest trudny do przyrządzenia, ale niektórzy przygotowują go źle na grillu. Aby uzyskać pysznego kurczaka, który jest chrupiący na zewnątrz i soczysty w środku, użyj małego ognia i pamiętaj o częstym obracaniu.

 

Bestsellery

Zobacz nasze najlepiej sprzedające się produkty oraz promocje.

Ostatnie wiadomości

Międzynarodowy dzień jogi Z Okazj Światowego dnia jogi przygotowaliśmy dla Was 10 najlepiej sprzedających się mat do jogi w cenie obniżonej o 10%! Przez 30 dni będziecie mogli zaopatrzyć się w jedną z poniższych mat...
Pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka   Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto ustanowione w 1954 roku – wtedy właśnie Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Deklarację Praw Dziecka. Celem była walka o przestrzeganie...
Markiza do samochodu - przydatny element biwaków Markiza do samochodu to przydatny, a dla wielu użytkowników nawet niezbędny element biwaków. Jest świetnym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni wokół samochodu. Podnosi jakość wypoczynku,...
Grillowe wskazówki Zdefiniuj na nowo sposób grillowania, korzystając z tych pomocnych wskazówek i porad. Zostań mistrzem grillowania bez względu na to, jakie masz doświadczenie. Najlepszą częścią grilla jest...