Wiadomości

Wiadomości

Poznaj informację z branży, ciekawostki ze świata sportu oraz poznaj nowe rozwiązania dla Ciebie i Twojego domu. 

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku

 

Szanowni Państwo,

z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i sił na co dzień. Ten świąteczny czas wypełnijmy ciepłem, spokojem i nadzieją na lepsze jutro.

To był bardzo trudny rok, który skłaniał do refleksji. Niech przyszły rok 2021 będzie dla Państwa pełen szczęścia i dobrych decyzji.

Jako firma sportowa chcemy umilić Państwu ostatnie zakupy świąteczne, oraz te pierwsze noworoczne i z tej okazji uruchamiamy kod rabatowy -10% na cały nasz asortyment powyżej 50 zł.

Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy w imieniu całego zespołu Bacha Sport

 

Rower treningowy 510U – idealny sprzęt do jazdy w domu

 

W dziedzinie fitness trendy zmieniają się bardzo szybko. Technologia ewoluuje, więc firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych sposobów na to, aby uczynić trening w domu bardziej komfortowym. Jednym z rozwiązań jest umożliwienie korzystania z różnorodnych aplikacji podczas biegu na bieżni lub jazdy na rowerze.

O wygodzie i wsparciu motywacji użytkownika pomyśleli także projektanci marki Schwinn, którzy wymyślili rower 510U. Ten niepozorny, stylowy rower kryje w swoim komputerze moc możliwości.

Co to jest trening interwałowy i do czego służy?

 

Zacznijmy od tego, że trening interwałowy nie jest zarezerwowany jedynie dla biegaczy. Interwały to sposób na trening polegający na przeplataniu ze sobą, w trakcie treningu, okresów maksymalnej intensywności z odpoczynkiem- obniżeniem intensywności ćwiczeń.

Najłatwiej zobrazować to na przykładzie biegu- po rozgrzewce przystępujesz do treningu właściwego, czyli minuta biegu na 70% możliwości i 2 minuty marszu. Po 4 – 8 powtórzeń następuje cooldown i rozciąganie końcowe.

Domowa siłownia. Czy takie rozwiązanie ma sens?

 

Często dostajemy od Was pytania o sprzęt do siłowni domowej, akcesoria i wskazówki co powinno się w niej znaleźć. Postanowiliśmy zebrać wszystkie informacje w formie jednego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Najczęściej na stworzenie w swoim domu miejsca do ćwiczeń decydują się osoby zapracowane, które chcą dbać o swoją sylwetkę jednak nie mają czasu lub chęci na dostosowanie się do godzin pracy klubów. Zazwyczaj poświęcają część swojego mieszkania, domu lub garażu na sprzęty niezbędne do wykonania treningu.

Dzięki ćwiczeniom we własnej siłowni stajesz się niezależny, oszczędzasz czas i pieniądze. Poza kosztami dojazdu samochodem lub komunikacją miejską, dochodzi koszt karnetu czy osobistego trenera. Oczywiście musisz zainwestować w sprzęt, ale w perspektywie czasu inwestycja zwraca się.

Trenując samemu masz pewność, że poświęcisz 100% skupienia na wykonywanie ćwiczeń. Nie czekasz w kolejce do zwolnienia się sprzętu, słuchasz ulubionej muzyki i co najważniejsze sam decydujesz, kiedy i ile potrwa Twój trening.

W obecnych trudnych czasach kluby i siłownie często mają nałożone duże ograniczenia co do godzin otwarcia czy ilości osób. Mając sprzęt w domu nie musisz rezygnować z treningów. Do tego sam dbasz o higienę i komfort psychiczny swojego treningu.

Drabinki gimnastyczne jako sposób na nudę

 

Aby prawidłowo się rozwijać dziecko potrzebuje odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Małe dzieci posiadają niespożyte pokłady energii, którą rodzic może w odpowiedni sposób ukierunkować tak aby wpłynąć na rozwój swojej pociechy i uniknąć apokalipsy w domu.

Żyjemy w ciężkim okresie, kiedy większość czasu chcąc nie chcąc spędzamy w domu. Przez to jak na nasze życie wpłynęła pandemia musimy szukać sposobów na zapewnienie sobie i swoim dzieciom rozrywki, z dala od ekranu komputera. Zdalna nauka nie pomaga w oderwaniu dzieci od ekranów.

Jak i po co ćwiczyć w domu – poradnik

Od zawsze wiadomo, że ćwiczenia fizyczne poprawiają nastrój, obniżają stres i pomagają utrzymać zdrowie i szczupłą sylwetkę. W obecnej sytuacji w kraju i na świecie dodatkowe endorfiny potrzebne są jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Każdy słyszał o zbawiennym wpływie endorfin. Te hormony wytwarzane przez nasz organizm redukują stres, poprawiają samopoczucie, pomagają walczyć z dolegliwościami jak bóle głowy czy menstruacyjne, a także korzystnie wpływają na nasze samopoczucie.

Każdy człowiek inaczej reaguje i z inną intensywnością produkuje hormony szczęścia. Jednemu wystarczy delikatna sesja jogi, a innemu przebiegnięcie półmaratonu, jednak skutek jest taki sam- euforia szczęścia, zadowolenia i błogości.

Jesień i zima to z reguły przygnębiające pory roku. Zdarzają się piękne słoneczne dni jednak w większości kojarzymy je z ciemnością, zimnem i deszczową pogodą. Bieganie w deszczu nie należy do najprzyjemniejszych, a podróż komunikacją miejską na siłownię obecnie jest wręcz niemożliwy. Pandemia paraliżuje nasze życie.

Jak sobie z tym radzić?

Nautilus, Inc. powołuje Garry'ego Wisemana na starszego wiceprezesa i dyrektora ds. cyfrowych

 

Nautilus, Inc. ogłosił, że Garry Wiseman został mianowany starszym wiceprezesem i dyrektorem ds. Cyfrowych i będzie zajmował to stanowisko od 26 października 2020 r. W nowej roli Wiseman odpowiadać będzie za strategię, plan działania i wyniki biznesowe JRNY - opartej na sztucznej inteligencji, adaptacyjnej platformy treningowej, która tworzy spersonalizowane treningi domowe.  Jego zadaniem będzie także pomoc w przyspieszeniu trwającej już cyfrowej transformacji firmy. Były dyrektor firmy Dell i Microsoft wniesie do platformy JRNY i bezpośredniej działalności biznesowej głębokie opracowywanie oprogramowania i wiedzę cyfrową.

Ostatnio był starszym wiceprezesem ds. obsługi klienta cyfrowego w firmie Dell Technologies. Podczas swojej kadencji przeprowadził firmę przez szybką transformację cyfrową, co doprowadziło do znacznego wzrostu przychodów z roku na rok oraz poprawy wyników CSAT (wynik satysfakcji klienta) i eNPS. Wiseman był odpowiedzialny za Dell.com, rynek Dell Premier B2B, wszystkie systemy sprzedaży offline i wewnętrzne platformy handlowe, a także za wiodące zespoły zarządzania produktami, projektowania, inżynierii i treści.
 
Przed podjęciem pracy w firmie Dell Wiseman zajmował wysokie stanowiska kierownicze w zarządzaniu produktami, handlu elektronicznym i inżynierii oprogramowania dla globalnych firm technologicznych, w tym Microsoft, eBay i Salesforce. Dodatkowo jest autorem 8 patentów w USA.

„Nautilus, lider innowacyjnych rozwiązań fitness od prawie czterdziestu lat, jest w trakcie głębokiej cyfrowej transformacji. Dlatego cieszymy się, że możemy dodać do naszego zespołu eksperta cyfrowego. Koncentrujemy się na doskonałych doświadczeniach klientów, naszych spersonalizowanych produktach fitness w domu oraz przyspieszaniu ulepszeń naszej platformy JRNY.” - powiedział Jim Barr, dyrektor generalny Nautilus, Inc.
Pan Wiseman skomentował: „Nautilus, Inc. ma jedne z najbardziej znanych na świecie marek fitness i wyraźną spuściznę w tworzeniu wysokiej jakości domowych produktów fitness, które szybko ewoluują dzięki wciągającym, spersonalizowanym cyfrowym doświadczeniom. Z niecierpliwością czekam na dołączenie do zespołu kierowniczego Nautilus, ponieważ nadal tworzymy inspirujące doświadczenia klientów i pomagamy ludziom osiągnąć ich cele zdrowotne i fitness. ”

Znajdź idealny trening dla siebie dzięki filtrom iFit

Biblioteka iFit oferuje tysiące treningów do wyboru. Możesz zwiedzić grobowce Egiptu, przebiec maraton bostoński lub udać się na szybki trening grupowy w studio. Cały ten wybór może być przytłaczający dla kogoś początkującego, kto próbuje znaleźć dla siebie ciekawą trasę biegową, o określonym stopniu trudności. 

Za pomocą kilku opcji filtrowania, zarówno w aplikacji iFit, jak i na sprzęcie z obsługą iFit, teraz masz ułatwiony dostęp do ulubionych treningów!

W aplikacji iFit (na urządzeniu mobilnym):

Cruiser - wózki do zadań specjalnych

 

Wózki zakupowe Cruiser posiadamy w ofercie od dawna, postanowiliśmy wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów i wprowadzić do oferty nowe modele i kolory tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Nasi fachowcy pomogą dobrać odpowiedni model, doradzą i przedstawią najatrakcyjniejszą ofertę.

 

O marce

Wózki zakupowe marki Cruiser charakteryzuje przede wszystkim holenderska jakość wykonania, funkcjonalność oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów Premium, rzeczy niezbędne do długoterminowego użytkowania.

Oferta Cruiser jest bardzo szeroka i każdy z pewnością znajdzie to, na czym najbardziej mu zależy. Składane wózki odpowiednie dla każdego, wózki z rozkładanym siedziskiem lub wózki 6-kołowe, dla których schody nie są żadnym problemem. Cruiser stawia na użytkowość.

450 milionów dolarów dla Zwift

 

16 września Zwift ogłosił wyniki rundy finansowania serii C: 450 milionów dolarów, które przeznaczą na rozwój platformy. W komunikacie prasowym ogłoszono:

Zwift, globalna platforma online dla rowerzystów i biegaczy, ogłosiła dzisiaj inwestycję o wartości 450 milionów dolarów, której przewodzi wiodąca globalna firma inwestycyjna KKR, w towarzystwie innych nowych inwestorów Permira, funduszu venture capital Specialized Bicycle Components, Zone 5 Ventures i Amazon Alexa Fund oraz obecnych inwestorów, w tym True, Highland Europe, Novator i Causeway Media. Inwestycja zostanie wykorzystana do przyspieszenia rozwoju podstawowej platformy oprogramowania Zwift i wprowadzenia na rynek sprzętu zaprojektowanego przez Zwift.

Stephen Shanley, dyrektor KKR, powiedział: „Zwift to wiodąca marka cyfrowa dla globalnej społeczności kolarskiej, oferująca najlepszy w swojej klasie produkt. Widzimy ogromny potencjał, ponieważ Zwift dalej inwestuje w swoje produkty, aby poprawić wrażenia globalnej społeczności entuzjastycznych użytkowników. Ta inwestycja doskonale wpisuje się w naszą strategię kapitału wzrostu, polegającą na wspieraniu wiodących przedsiębiorców technologicznych w skali globalnej”.

Bestsellery

Zobacz nasze najlepiej sprzedające się produkty oraz promocje.

Ostatnie wiadomości

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku   Szanowni Państwo, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i sił na co dzień. Ten świąteczny czas wypełnijmy ciepłem, spokojem i...
Rower treningowy 510U – idealny sprzęt do jazdy...   W dziedzinie fitness trendy zmieniają się bardzo szybko. Technologia ewoluuje, więc firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych sposobów na to, aby uczynić trening w domu bardziej komfortowym....
Co to jest trening interwałowy i do czego służy   Zacznijmy od tego, że trening interwałowy nie jest zarezerwowany jedynie dla biegaczy. Interwały to sposób na trening polegający na przeplataniu ze sobą, w trakcie treningu, okresów maksymalnej...
Domowa siłownia. Czy takie rozwiązanie ma sens?   Często dostajemy od Was pytania o sprzęt do siłowni domowej, akcesoria i wskazówki co powinno się w niej znaleźć. Postanowiliśmy zebrać wszystkie informacje w formie jednego artykułu. Zapraszamy...