Starcie gigantów: Schwinn 430i vs NordicTrack C 7.5

 

Zostaliśmy ostatnio poproszeni o napisanie porównania dwóch mocnych orbitreków z „naszej stajni”. Staramy się zawsze wychodzić naprzeciw naszym klientom, więc od razu zabraliśmy się za nowe zadanie. Zgodnie z prośbą przedstawiamy Państwu porównanie orbitreków NordicTrack C 7.5 oraz Schwinn 430i.

Obie marki, zarówno NordicTrack jak i Schwinn należą do tzw. marek Premium. Znane są ze względu na doskonałą jakość wykonania sprzętów, amerykańskie korzenie oraz ciągły rozwój technologii w oferowanym przez siebie sprzęcie fitness.

 

NordicTrack to marka z wieloletnimi tradycjami. Jej historia sięga 1975 roku, kiedy Edward i Florence Pauls zaprojektowali Classic Pro Skier –symulator narciarstwa biegowego. Zrewolucjonizował on rynek amerykański i został okrzyknięty najlepszym sprzętem do ćwiczeń w domu. W swojej ofercie marka posiada sprzęty fitness do użytku domowego: bieżnie, urządzenia do treningu siłowego, rowery treningowe, orbitreki i wioślarze. NordicTrack tworzy i ciągle udoskonala swoje produkty, aby stawały się coraz lepsze. Obecnie znaczna większość sprzętów posiada dotykowe ekrany z wgranym dostępem do platformy iFit. NordicTrack tworzy najnowsze trendy w świecie domowego fitnessu.

Marka Schwinn powstała w 1895 roku. Od początku specjalizowali się w produkcji rowerów. W miarę jak zmieniały się trendy w dziedzinie fitness i ewoluowała technologia, Schwinn zareagował oferując pełną gamę przełomowych i przystępnych cenowo rozwiązań do treningu w domu. Sprzęty zaprojektowane zostały tak aby sprostać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, a nowoczesna technologia szła w parze z komfortem użytkowania. Inteligentnie zaprojektowane rowery pionowe i poziome, spinningowe i powietrzne, bieżnie i orbitreki, które integrują najnowsze aplikacje, innowacje i opcje rozrywki sprawiają, że Schwinn jest liderem na rynku sprzętu fitness do użytku domowego.

Porównanie czas start:

Oba sprzęty zarówno Schwinn jak i Nordic więcej łączy niż dzieli. Poza zbliżoną ceną posiadają wbudowany czujnik tętna na uchwytach oraz analogowy wyświetlacz. Rozmiar sprzętu także niewiele się różni, jednak odrobinę większy jest Schwinn. 430i pozwala na ćwiczenia osobom o większej wadze (aż 136 kg), kiedy C 7.5 oferuje się osobom o maksymalnej wadze 125 kg. Kolejną różnicą jest waga samego sprzętu na korzyść Schwinna 74,5kg, NordicTrack jest prawie 10 kg cięższy. 430i poprzez swoją budowę jest sprzętem dużo stabilniejszym. Oba produkty można wypoziomować za pomocą stabilizatorów, jednak to Schwinn ma aż 6 punktów podparcia. Jeżeli planujecie przemieszczać swój sprzęt częściej uwaga, 430i nie posiada uchwytu do transportu, ten jednak znajduje się w C 7.5.

Skupiając swoją uwagę na konsoli przewagę zyskuje NordicTrack poprzez rozmieszczenie i ilość klawiszy szybkiego dostępu. Są one większe i czytelniejsze od tych znajdujących się na 430i. Analogowy wyświetlacz w C 7.5 także jest większy i przyjemniejszy w obsłudze dla użytkownika.

Tak naprawdę przewagę NordicTrack zdobywa poprzez łączność z Bluetooth oraz z platformą iFIT. Dzięki temu użytkownik ma możliwość uczestniczenia w setkach treningów z trenerami z całego świata. Minusem jest to, że członkostwo jest opcją dodatkowo płatną. Bez dostępu do iFIT oba sprzęty są do siebie bardzo podobne i tylko niewielkie szczegóły przeważają za wyborem jednego z nich. Jakość wykonania i użyte materiały są bardzo wysokiej jakości, komfort i płynność wykonywania ćwiczeń zadowoli nawet najbardziej wybrednego użytkownika.

 

MOCNE STRONY

C 7.5 430i
Regulacja nachylenia 0-20% 6 poziomów regulacji nachylenia
22 poziomy oporu 20 poziomów oporu magnetycznego
Koło zamachowe 9 kg Koło zamachowe 9 kg
Dostęp do aplikacji iFit Podwójny wyświetlacz LCD
Odległość między płozami 2,8 cm Odległość między płozami 4 cm

 

SŁABE STRONY

C 7.5 430i
Słabo wyprofilowane uchwyty Brak łączności z aplikacjami
Mały uchwyt na bidon Brak uchwytu transportowego

 

 

Bestsellery

Zobacz nasze najlepiej sprzedające się produkty oraz promocje.

Ostatnie wiadomości

Trenuj gdziekolwiek jesteś z platformą JRNY – Za...   Trening wymaga sporo planowania: którą partię mięśni i jak będziesz ćwiczyć, jak długo będziesz to robić i nie tylko. Co więcej, musisz uzbroić się w motywację do treningu, oraz k...
Bart Przedwojewski o nowej bieżni X22i Bartek Przedwojewski, polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach górskich, zawodowy strażak, a przy tym bardzo skromny i wiecznie uśmiechnięty młody chłopak razem z Nordictrack X22i będzie...
Nautilus, Inc. wprowadza znaczące aktualizacje do...   Możesz teraz używać JRNY bez żadnego sprzętu fitness, jeśli chcesz ćwiczyć jogę, pilates lub podnosić ciężary. W przypadku tych treningów nie trzeba też przeprowadzać wstępnej oceny...
Czego jeszcze nie wiecie o iFit iFit to obecnie najprężniej rozwijająca się platforma fitness na świecie. Na dzień dzisiejszy treningi prowadzi ponad 200 certyfikowanych trenerów z całego świata, a biblioteka ma blisko 11...