Jesienne porządki w ogrodzie

 

Jesienne porządki w ogrodzie

Dzięki odpowiednim jesiennym porządkom możesz przygotować ogród na zimę i ułatwić wiosenne porządki w przyszłym sezonie. Jest wiele powodów, aby właśnie jesienią wziąć się za porządkowanie. Możesz min. wykorzystać wszystkie liście i resztki, aby zrobić kompost, który możesz wykorzystać w swoim ogrodzie po zimie. Oczywiście sprzątanie po sezonie nie obejdzie się bez odpowiednich narzędzi i sprzętu.

Lifetime oferuje sprzęt do zadbania zarówno o ogród jak i narzędzia. Skorzystaj z tej pory roku i zobacz, jak możesz wykorzystać wszystkie wysuszone liście wokół domu, resztki roślin, owoców i warzyw. Zobacz także korzyści płynące z posiadania odpowiednich rozwiązań do przechowywania narzędzi i sprzętu.

Razem z Lifetime przygotowaliśmy listę niezbędną do przeprowadzenia jesiennego ogrodowego sprzątania.

Lista kontrolna sprzątania jesiennego podwórka

Kiedy zbliżają się ostatnie zbiory, a rośliny wokół Twojego podwórka zaczną brązowieć, nadszedł czas, aby przygotować listę kontrolną i zabrać się do pracy. Przygotowanie podwórka do zmieniającego się sezonu może naprawdę przynieść korzyści Twojemu ogrodowi w zimie, a także zminimalizować część wiosennych porządków.

Przygotowaliśmy listę, która ułatwi Ci to zadanie:

  • Zbierz opadłe liście
  • Wykopuj suche rośliny
  • Wyczyść rynny
  • Skoś trawnik
  • Przytnij gałęzie krzewów i drzewek
  • Dodaj kompost do trawnika i ogrodu
  • Skontroluj węże spustowe i zraszacze
  • Wyczyść narzędzia ogrodowe
  • Zabezpiecz drewniane elementy
  • Zadbaj o odpowiednie przechowanie narzędzi w okresie zimowym

Własny kompost

Jesień to najlepsza pora roku na zbieranie materiałów biologicznych do kompostowania. Pierwszą pozycją na naszej liście kontrolnej jest zbieranie opadłych liści i suchych roślin wokół Twojego podwórka. Materiały te stanowią doskonałą bazę do kompostowania, a im wcześniej zaczniesz, tym wcześniej będziesz miał gotowy nawóz do ogrodu na wiosnę. Pamiętaj również o sprawdzeniu rynien i upewnieniu się, że są one wolne od zanieczyszczeń. Niektóre z tych materiałów świetnie sprawdzą się również w Twoim kompostowniku. Po zgrabieniu podwórka i zdobyciu wszystkich suchych materiałów będziesz potrzebować zielonych lub mokrych materiałów na kompost.

 

Następnym krokiem jest ścinanie wszelkich gałęzi drzew, które mogą powodować problemy w zimie. Jeśli masz jakieś gałęzie, które obawiasz się, że nie wytrzymają intensywnych opadów śniegu, przytnij je, zanim spadnie śnieg. Pokrój tę je na małe kawałki i dodaj do stosu kompostu. Jesienne skoszenie trawnika zapewni odpowiednią dawkę wilgoci do mieszanki kompostowej. Jeśli potrzebujesz kompostownika przydomowego, obrotowy pojemnik na kompost to świetne i proste rozwiązanie do kompostowania. W naturalny sposób tworzy odpowiednie warunki do rozkładu zapewniając jednocześnie łatwy sposób obracania kompostu, aby umożliwić większy przepływ tlenu.

Jeśli masz już kompostownik, koniec jesieni to doskonały czas na użycie dowolnego kompostu, który zrobiłeś. Zimą rozsieje w glebie potężną ilość składników odżywczych, które zapewnią piękny ogród następnej wiosny. Możesz także użyć kompostu na swoim trawniku i uzyskać bujny zielony wzrost w przyszłym roku. Kompost to świetny nawóz domowy do ogrodu, więc nie przegap kompostowania tej jesieni!

Wyczyść swoje narzędzia i odpowiednio je przechowuj

Kiedy skończysz wykonywać wszystkie prace w ogrodzie, z pewnością będziesz chciał upewnić się, że twoje narzędzia i sprzęt są czyste i odpowiednio przechowywane. Wszelkie resztki brudu i ścinków należy usunąć z narzędzi, aby uniknąć ich rdzewienia w okresie zimowym. Nie zapomnij opróżnić instalacji opryskowej i węża ogrodowego. Wszelkie resztki wody mogą rozszerzać się, gdy zamarzą w zimne dni i uszkodzić wąż czy system zraszaczy. Pamiętaj, aby przechowywać wąż w bezpiecznym i suchym miejscu.

W zależności od potrzeb możesz znaleźć wiele różnych rozwiązań, które pozwolą Ci bezpiecznie przechowywać narzędzia na zimę. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz małego pojemnika na niektóre narzędzia ogrodnicze, czy też szopy na kosiarkę, w Lifetime znajdziesz wszystkie odpowiednie produkty.

Szopy do przechowywania na zewnątrz

Opcja przechowywania zapewnia dodatkową przestrzeń i ochronę narzędzi używanych w ogrodzie. Jak wspomniano, szopa na zewnątrz może być idealnym rozwiązaniem dla Twojej kosiarki, oferując jednocześnie półki i miejsce na mniejsze przedmioty jak doniczki, nasiona czy narzędzia. Co najważniejsze, możesz wybrać szopę w rozmiarze jaki Ci odpowiada, dzięki czemu idealnie nada się do przechowywania dokładnie tego, czego potrzebujesz. Jeśli szukasz mniejszego rozwiązania, Lifetime ma również inne dostępne propozycje.

Jeśli nie potrzebujesz dużej szopy, zawsze możesz wybrać skrzynię lub szafę na mniejsze narzędzia i sprzęt. Te opcje są kompaktowe i można je łatwo zmieścić na werandzie, patio lub podwórku. Skrzynia zapewnia kompaktową przestrzeń do przechowywania, a szafa zapewnia w razie potrzeby nieco więcej miejsca. Znajdź rozmiar, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i ciesz się doskonałą ochroną swoich rzeczy przez cały rok.

Znajdź kompostownik, który pozwoli Ci posprzątać jesienią!

Rozpoczynając jesienne sprzątanie, nie przegap możliwości jak najlepszego wykorzystania swojego trawnika i ogródu. Obrotowy kompostownik ułatwia użycie jesiennych liści i zrobienie świetnego własnego kompostu. Do kompostownika możesz także dodać produktów używanych w kuchni na co dzień jak obierki, dzięki czemu zadbać o środowisko.

 

Bestsellery

Zobacz nasze najlepiej sprzedające się produkty oraz promocje.

Ostatnie wiadomości

Czego jeszcze nie wiecie o iFit iFit to obecnie najprężniej rozwijająca się platforma fitness na świecie. Na dzień dzisiejszy treningi prowadzi ponad 200 certyfikowanych trenerów z całego świata, a biblioteka ma blisko 11...
Treningi Tabata Pewnie słyszałeś słowo „Tabata” już nie raz, ale czy wiesz czym dokładnie jest ten rodzaj treningu? Jeśli ukończyłeś trening iFIT HIIT, prawdopodobnie właśnie wykonałeś ćwiczenia w...
Camper Caravan Show - Krótka relacja   Ogromne targi przygotowane w hali wystawienniczej Ptak Warsaw Expo po przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 wróciły z wielkim rozmachem. Przez prawie 2 lata klienci zarówno w Polsce jak i za...
Starcie gigantów: Schwinn 430i vs NordicTrack C 7   Zostaliśmy ostatnio poproszeni o napisanie porównania dwóch mocnych orbitreków z „naszej stajni”. Staramy się zawsze wychodzić naprzeciw naszym klientom, więc od razu zabraliśmy się...