Chcemy zachęcać ludzi do uprawiania wszystkich możliwych form aktywnego wypoczynku i dbania o kondycję fizyczną, dlatego bez względu na to czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z szeroko pojętą aktywnością fizyczną, czy jesteś zapalonym sportowcem – u nas zawsze możesz liczyć na fachową poradę, wsparcie oraz pomoc w doborze sprzętu, który będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania.

Bartosz Warot | Prezes Firmy

Otrzymujemy od klientów niepokojące sygnały dotyczące problemów z otrzymaniem odpowiedniego wsparcia serwisowego po zakupie sprzętu. W ostatnim czasie zapytania dotyczyły przede wszystkim Z-series marki Reebok Fitness (Orbitrek magnetyczny Z7, Orbitrek programowany  Z9, Rower magnetyczny Z7, Rower programowany Z9, Bieżnia elektryczna Z8, Bieżnia elektryczna Z9)  Niestety, sytuacja dotyczy tylko i wyłącznie sprzętu zakupionego poza oficjalną drogą dystrybucyjną na terenie naszego kraju.

Jako oficjalne źródło sprzedaży na terenie Polski można traktować wyłącznie firmę Bacha Sport oraz sieć jej Partnerów. W przypadku takiego zakupu, klient zarówno w okresie gwarancyjnym, jak i po nim, może liczyć na profesjonalne wsparcie i pomoc. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za produkty zakupione z innego źródła. Jedyne co możemy zrobić to przestrzegać przed tego typu zakupem.

Z przeprowadzonej kontroli  rynku wysuwają się wnioski, że największa ilość tego typu sprzętu sprzedawana jest za pośrednictwem serwisów aukcyjnych typu allegro.pl. Oczywiście tym samym nie sugerujemy, że każdy sprzedający na allegro nie posiada sprzętu z oficjalnego źródła dystrybucyjnego. Jak zatem rozpoznać oficjalnego sprzedawcę i podjąć decyzję o zakupie właśnie u niego? Poniżej przygotowaliśmy krótką instrukcję jak uchronić się przed złą decyzją. Zdajemy sobie sprawę, że zakup sprzętu fitness jest decyzją ważną, gdyż sprzęt powinien służyć nam przez wiele kolejnych lat.
W przypadku zakupu z nieoficjalnych źródeł, możecie się Państwo spotkać z brakiem profesjonalnego wsparcia i z brakiem pomocy w przypadku ewentualnej konieczności naprawy. Tym samym sprzęt może nie nadawać się do dalszego użytku. Dlatego warto zastanowić się, czy pozorna oszczędność przy zakupie, nie przysporzy nam większej ilości zmartwień i kosztów w czasie eksploatacji sprzętu.

Na co zwrócić uwagę i o co zapytać kupując sprzęt Fitness:

 1. Rażąco niska cena – ceny produktu mogą oczywiście różnić się w jakimś stopniu, jednak rażąco niska cena powinna wzbudzić nasze wątpliwości. Jakość tego typu sprzętu ma swoją wartość, której oficjalny sprzedawca nie ma możliwości obniżyć.

 2. Zapytaj sprzedawcę o źródło zakupu i jego uprawnienia do sprzedaży sprzętu danej marki.

 3. Zapytaj czy sprzęt jest fabrycznie nowy.

 4. Zapytaj sprzedawcę o szczegółowe warunki gwarancji, w tym:

  • Okres gwarancji
  • Tryb i czas rozpatrywania reklamacji
  • Tryb i czas działania w  razie potrzeby naprawy sprzętu (np. czy serwisant dojeżdża pod wskazany adres, czy sprzęt jest wysyłany kurierem, na czyj koszt?)
  • Tryb i czas działania w  razie potrzeby wymiany sprzętu ( np. ja długo należy oczekiwać na nowy sprzęt)
  • Gdzie znajduje się punkt serwisowy
  • Czy serwis wyposażony jest w odpowiednie części zamienne.

Jeżeli nadal będziesz mieć wątpliwości, możesz zawsze zapytać w biurze handlowym oficjalnego dystrybutora sprzętu określonej marki. Wtedy na pewno unikniesz pomyłki podczas zakupu, a tym samym niepotrzebnych zmartwień w przyszłości.

BACHA SPORT

Firma BACHA SPORT została założona w 1991 roku. Od ponad 25 lat zajmujemy się importem oraz dystrybucją sprzętu sportowego. Dziś BACHA SPORT to firma z długoletnim doświadczeniem i dużą wiedzą, które potrafimy wykorzystać, by w pełni odpowiadać na potrzeby rynku.

KONTAKT

Telefon:  (+48) 32 302 97 19
Fax:        (+48) 32 302 97 17      

info@bachasport.pl

ul, Kozielska 439
44-164 Gliwice, Polska

OBSŁUGA KLIENTA

Nasi klienci są dla nas najważniejsi, zaraz po jakości naszych produktów. Służymy pomocą na każdym kroku: od zakupu po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia.

WSPÓŁPRACA HANDLOWA

Jako wyłączny dystrybutor sprzętu sportowego jesteśmy w stanie zaproponować bardzo przystępne warunki współpracy – zaczynając od stawek rabatowych po rozwiązania logistyczne, które dostosowujemy do potrzeb i możliwości naszych partnerów handlowych.