marta copy

 

W Bacha Sport cenimy i wspieramy wszelkie formy aktywności sportowej. Sami czynnie uprawiamy sport, a znaleźć u nas można zarówno hokeistów jak i graczy rugby czy czynnie uprawiających jogę. Jednak pewna osoba z naszego teamu uprawia sport ekstremalny- triathlon.

Marta Dydycz, bo o niej mowa, w sobotę 22 sierpnia 2020r. pokazała, że niemożliwe nie istnieje i zmierzyła się z 226km dystansem morderczego Triathlonu IRONMAN organizowanego w Borównie niedaleko Bydgoszczy. Dla niewtajemniczonych dystans tego morderczego wyzwania to 3,8km pływania, 180km jazdy na rowerze oraz 42,195km biegania. Większość z nas taki dystans pokonałoby w ciągu może miesiąca - Marcie udało  się to zrobić w 14h i 40 min.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, choć byliśmy przekonani na 100%, że Marta da radę. Mieliśmy w tym swój mały wkład tym bardziej rozpiera nas duma.

Marta jesteś człowiekiem z żelaza!

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Martą Dydycz, debiutantką zawodów na dystansie IRONMAN.

  1. Jak czułaś się po przebiegnięciu linii mety? Domyślam się, że towarzyszyły Ci ogromne emocje.

Przede wszystkim byłam ogromnie zmęczona. Na koniec był do przebiegnięcia maraton (6x pętla 7km). Z ostatnich 2 kółek mało pamiętam. Na 5 kółku ostatni kilometr towarzyszył mi tata z siostrami, a ostatnie kółko pobiegł ze mną mój chłopak i razem z siostrami poprowadził później na metę. Jestem ogromnie wzruszona. Spełniłam swoje największe marzenie ostatnich kilku lat i dopiero teraz, po 2 dniach, dochodzi do mnie, co zrobiłam w sobotę.

 IMG 20200824 WA0009

  1. Jak oceniasz przygotowanie i organizację całych zawodów?

Przede wszystkim cieszę się, że nie odwołano ich w całym covidowym zamieszaniu. Nie odczułam też związanych z tym obostrzeń. Mogłam skupić się w pełni na starcie. Podziwiam też wolontariuszy, którzy przez cały dzień pomagali, podawali wodę, dopingowali. Atmosfera była niesamowita.

  1. Jak się dziś czujesz, minęły 2 dni od startu, jak idzie Ci regeneracja?

Przede wszystkim dużo jem. To znaczy zawsze dużo jem, ale teraz znacznie więcej:) no i już coraz lepiej chodzę :) mimo że tego nie widać, ale jest naprawdę lepiej. Nogi bolą coraz mniej, teraz przede mną 2 tyg. urlopu i odpoczynku, a później czas pomyśleć co dalej i wrócić do treningów. Ten start był dla mnie dodatkowo ważny, ponieważ zadedykowałam go między innymi młodzieży uzależnionej, która leczy się w ośrodku prowadzonym przez Fundację Dom Nadziei. O nich też pomyślałam w momencie kryzysu na początku maratonu, że nie ważne jakie trudności są po drodze, nie warto się poddawać.

  1. Jak oceniasz swoje przygotowanie?

Zrobiłam wszystko, co mogłam w tym zakręconym covidowym roku. Wiedziałam, że dystans jest ogromny, ale nie miałam pojęcia, co będę czuła na trasie i jak zachowa się mój organizm. Jestem zadowolona z tego, że odpowiednio zadbałam o nawodnienie i dostarczenie energii podczas wysiłku, a wcześniej nie do końca mi to wychodziło. Dzięki sponsorowi For Your Horse - Fizjoterapia koni sportowych Natalia Fruk (człowiek z żelaza to i końskie dawki potrzebne;) miałam zapewnione na trasie wypróbowane już wcześniej żele i wszystko poszło sprawnie.

marta

  1. Opowiedz, jak przebiegały przygotowania.

- pływanie

- bieganie

- rower

 Przygotowania utrudnione były covidowymi obostrzeniami. Praktycznie wszystkie treningi pływackie były open water. Zimą dużo jeździłam na rowerze spinningowym Schwinn IC8, który został mi wypożyczony przez firmę  Bacha Sport (dziękuję prezesowi Bartkowi), dzięki któremu wypracowałam siłę w nogach. Rower, na którym wystartowałam, mam od miesiąca. Zawsze mi się wydawało, że umiem jeździć na rowerze. Ten start dużo zmienił. Jeśli chodzi o technikę, dużo nauki przede mną. Znam teraz swoje słabe punkty i czeka mnie dużo szkolenia techniki we wszystkich dyscyplinach, żeby w przyszłym roku spokojnie poprawić czas.

  1. Która z triathlonowych dyscyplin była Twoją najmocniejszą stroną i dlaczego?

Trudno powiedzieć, co było najmocniejsza stroną. Starałam się wszystkie okrążenia wykonywać w miarę równo, żeby utrzymać siły do końca. To się udało.

IMG 20200824 WA0005

  1. Czy coś na trasie Cię wyjątkowo zaskoczyło?

Na pewno zaskoczył mnie na samym końcu bieg po ciemnym parku i trasa oświetlona zniczami 😂 no i życzliwość ludzi. Rodziny innych zawodników, które stały przy trasie biegowej pytały czy chce żel, wodę, ktoś dał mi pepsi. Wszyscy kibicowali, wspierali, życzyli powodzenia. Dzień później w hotelu rozmawiałam chwilę z niepełnosprawnym zawodnikiem z Czech, który gratulował mi debiutu. Zaskoczyli mnie rodzice, którzy wieczorem w przeddzień startu przyjechali do Bydgoszczy zrobić mi niespodziankę. No i ogromnym wsparciem był mój chłopak, podając żelki, magnez, wymieniając bidony z izotonikami i biegnąc ze mną ostatnie kółko przez ciemny park.

  1. Jakie to uczucie zostać człowiekiem z żelaza? 😊

Człowiekiem z żelaza to jedno!  Ale spełnić marzenie - niesamowita sprawa!. Mam mnóstwo dobrych, życzliwych ludzi dookoła. Na zawody przyjechali moi rodzice z najmłodszymi siostrami, był ze mną mój ukochany, mnóstwo osób pisało, pytało. Naprawdę ogromnie się cieszę.

IMG 20200824 WA0013

  1. Cel na ten rok zrealizowany, jakie są Twoje plany i marzenia sportowe na przyszłość?

Marzenia na razie zostawiam dla siebie, ale na pewno chcę wystartować w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim w przyszłym roku, poprawić czas Ironmana i... nauczyć się jeździć na rowerze 😂

Na koniec chciałam podziękować mojemu trenerowi, przyjacielowi i mentorowi Jurkowi Górskiemu za wprowadzenie mnie w świat triathlonu, treningów i za to, że zawsze mogę na niego liczyć.

 

IMG 20200824 WA0004

Wiadomości

Zobacz najświeższe wieści związane z naszą działalnością.

Nagrody i wyróżnienia

Przyznane nam nagrody i wyróżnienia, a także certifikaty oraz normy.

BACHA SPORT

Firma BACHA SPORT została założona w 1991 roku. Od ponad 25 lat zajmujemy się importem oraz dystrybucją sprzętu sportowego. Dziś BACHA SPORT to firma z długoletnim doświadczeniem i dużą wiedzą, które potrafimy wykorzystać, by w pełni odpowiadać na potrzeby rynku.

KONTAKT

Telefon:  (+48) 32 302 97 19
Fax:        (+48) 32 302 97 17      

info@bachasport.pl

ul, Kozielska 439
44-164 Gliwice, Polska

OBSŁUGA KLIENTA

Nasi klienci są dla nas najważniejsi, zaraz po jakości naszych produktów. Służymy pomocą na każdym kroku: od zakupu po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia.

WSPÓŁPRACA HANDLOWA

Jako wyłączny dystrybutor sprzętu sportowego jesteśmy w stanie zaproponować bardzo przystępne warunki współpracy – zaczynając od stawek rabatowych po rozwiązania logistyczne, które dostosowujemy do potrzeb i możliwości naszych partnerów handlowych.