GL artykuł o placu zabaw

 

Plac zabaw- co daje Twojemu dziecku?

Dzieci aby rozwijać się prawidłowo potrzebują ruchu. Jest to niezaprzeczalna prawda. Ruch wspomaga zarówno rozwój fizyczny jak i psychiczny każdego człowieka. Przedszkolaki posiadają nieograniczone pokłady energii i potrzebują odpowiednich warunków, aby bezpiecznie ją rozładować. Najpopularniejszym sposobem na zapewnienie maluchom zarówno aktywności fizycznej jak i świetnej zabawy są place zabaw. To właśnie tam dzieci uczą się, pożytkują swoją energię i poznają możliwości.

Poprzez spędzanie czasu z rówieśnikami dziecko rozwija swoje umiejętności społeczne, uczy się współpracy i spędzania czasu w grupie. Budowanie relacji z rówieśnikami jest bardzo ważnym krokiem w rozwoju jego psychiki, a dzięki zabawie łatwiej mu takie relacje nawiązać.

Edukacja i zabawa to najlepsze połączenie. Aby odpowiednio komunikować się z otoczeniem dziecko używa języka werbalnego i niewerbalnego. Dzięki zabawie robi to nieświadomie i uczy się poprzez obserwowanie otoczenia. Każdy sukces małego człowieka to budowanie wiary w swoje umiejętności. Wspinaczka na najwyższy punkt placu zabaw może dla dorosłego być czymś banalnym jednak dla małego alpinisty to wyczyn godny zapamiętania.

Dziecko rozwija się bardzo szybko i często mówi się, że „chłonie otoczenie jak gąbka”. Jako rodzic wykorzystaj to, aby budować z nim relacje i jego poczucie własnej wartości. Częste pochwały, stawianie przed młodym człowiekiem nowych wyzwań i pomoc w ich realizacji buduje więź na całe życie.

Aspekt ruchu w prawidłowym rozwoju dziecka poprzez zabawę na placu zabaw to już czysta formalność. Poprzez wypoczynek na świeżym powietrzu poprawia swoją koncentrację, rozwija się sensorycznie, pobudza zmysł słuchu dotyku i wzroku. Planowanie ruchu i ocena ryzyka, koordynacja czy równowaga to umiejętności które z pewnością nabędzie bawiąc się na placu zabaw.

Wiadomości

Zobacz najświeższe wieści związane z naszą działalnością.

Nagrody i wyróżnienia

Przyznane nam nagrody i wyróżnienia, a także certifikaty oraz normy.

BACHA SPORT

Firma BACHA SPORT została założona w 1991 roku. Od ponad 25 lat zajmujemy się importem oraz dystrybucją sprzętu sportowego. Dziś BACHA SPORT to firma z długoletnim doświadczeniem i dużą wiedzą, które potrafimy wykorzystać, by w pełni odpowiadać na potrzeby rynku.

KONTAKT

Telefon:  (+48) 32 302 97 19
Fax:        (+48) 32 302 97 17      

info@bachasport.pl

ul, Kozielska 439
44-164 Gliwice, Polska

OBSŁUGA KLIENTA

Nasi klienci są dla nas najważniejsi, zaraz po jakości naszych produktów. Służymy pomocą na każdym kroku: od zakupu po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia.

WSPÓŁPRACA HANDLOWA

Jako wyłączny dystrybutor sprzętu sportowego jesteśmy w stanie zaproponować bardzo przystępne warunki współpracy – zaczynając od stawek rabatowych po rozwiązania logistyczne, które dostosowujemy do potrzeb i możliwości naszych partnerów handlowych.