efektywny trening

Ćwiczenia w domu zarówno wady jak i zalety.

Ostatni czas sprawił, że osoby na co dzień aktywne fizycznie muszą poradzić sobie z ograniczeniami w uprawianiu sportu. Dla zdrowia własnego i innych staramy się ograniczać wychodzenie, korzystamy z homeoffice ale co z naszą formą ? co z postanowieniami noworocznymi, karnetami na siłownię czy basen ? jak sobie z tym poradzić?

Zalety:

- brak tłumów na siłowni

- nikt nie zwraca uwagi czy masz markowe sportowe ciuchy

-oszczędność czasu i paliwa na dojazdy

-brak kosztów związanych z karnetami

Wady:

-ciężko się zmotywować

-brak trenera na miejscu, który podpowie i skonsultuje

To o czym musimy pamiętać przed każdym treningiem zarówno w domu jak i na siłowni jest rozgrzewka. Dzięki rozgrzewce przygotowujemy ciało i organizm do wzmożonej aktywności. Pobudzamy krążenie, rozgrzewamy mięśnie stawy i ścięgna. Dzięki temu spada ryzyko kontuzji, a my wpadamy w treningowy rytm 😊

Rozgrzewkę możecie wykonać na dywanie lub na macie(klik). Pamiętajcie, że trening w domu to też trening dlatego ubierzcie sportową wygodną odzież.

Ćwiczenia doskonałe na rozgrzewkę to pajacyki, podskoki, wykroki, skręty tułowia, trucht w miejscu, burpees. Rozgrzewka powinna trwać ok 10 - 15 min.

Postarajcie się z dnia na dzień dodawać kilka powtórzeń więcej i zapisywać postępy, oraz wykonywać między seriami przerwy.

Pamiętajcie też o nawadnianiu organizmu -bidon (klik)

zalety

Trening właściwy

Najprostsze co możemy zrobić to trenować z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, a najefektywniejszym ćwiczeniem jakie możemy wykonać są pompki. Każdy z nas wie jak wykonać to ćwiczenie, jest stosunkowo łatwe i można je wykonywać na dziesiątki sposobów. Do ćwiczenia pompek wystarczy nam kawałek dywanu lub maty, możemy wykonywać je w podporze lub klasycznie. Z pewnością ułatwi nam to ćwiczenie jeśli wykonamy je z uchwytami do pompek (klik)

Kolejnym super efektownym ćwiczeniem w domu są przysiady! Wzmacniają nasze nogi, kształtują uda i pośladki. Przysiady możecie wykonywać także trzymając np. butelkę wody ( 1, 2 lub 5 litrów) albo hantelki (klik)

Unoszenie ciężaru ciała na palcach odrywając jedynie pięty to doskonałe ćwiczenie na łydki. Tak samo jak w przypadku pompek możecie dołożyć do niego obciążenie (klik)

Na zgrabne ramiona polecamy wykonywanie ćwiczeń jak na siłowni z użyciem obciążenia. Trzymając hantle (klik) wyprostuj ręce i trzymaj po bokach ciała tak aby utworzyć literę T. Wytrzymaj 15 sekund i powtórz to samo unosząc ręce w górę, a następnie po przerwie wysuń je przed siebie.

Ugięcia ramion tak samo jak na siłowni możemy zrobić w domu.

Świetnym ćwiczeniem na przedramiona jest nawijanie na kij np. od szczotki ciężarka zawieszonego na lince. Wydaje się banalne ale jest bardzo efektywne i szybko poczujesz uczucie palenia 😉

Na koniec ćwiczenia na ABS. Możesz wykonać super zestaw ćwiczeń na macie (klik) np. deska, deska bokiem, przyciąganie kolan do łokci, rowerek, klasyczne brzuszki, czy krótkie spięcia brzucha.

Na zakończenie treningu pozwól organizmowi ochłonąć, tzw. Cooldown. Usiądź na macie (klik) czy dywanie, weź kilka głębokich wdechów i wydechów. Porozciągaj się delikatnie, grzbiet, nogi i ręce lub porolluj (klik).

Do cwiczeń w domu mogą Ci się przydać:

-skakanka (klik)

-kettlebel (klik)

-step (klik)

-piłka gimnastyczna (klik)

-zestaw gum (klik)

-uchwyty do pompek (klik)

-hantelki (klik)

 

Wiadomości

Zobacz najświeższe wieści związane z naszą działalnością.

Nagrody i wyróżnienia

Przyznane nam nagrody i wyróżnienia, a także certifikaty oraz normy.

BACHA SPORT

Firma BACHA SPORT została założona w 1991 roku. Od ponad 25 lat zajmujemy się importem oraz dystrybucją sprzętu sportowego. Dziś BACHA SPORT to firma z długoletnim doświadczeniem i dużą wiedzą, które potrafimy wykorzystać, by w pełni odpowiadać na potrzeby rynku.

KONTAKT

Telefon:  (+48) 32 302 97 19
Fax:        (+48) 32 302 97 17      

info@bachasport.pl

ul, Kozielska 439
44-164 Gliwice, Polska

OBSŁUGA KLIENTA

Nasi klienci są dla nas najważniejsi, zaraz po jakości naszych produktów. Służymy pomocą na każdym kroku: od zakupu po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia.

WSPÓŁPRACA HANDLOWA

Jako wyłączny dystrybutor sprzętu sportowego jesteśmy w stanie zaproponować bardzo przystępne warunki współpracy – zaczynając od stawek rabatowych po rozwiązania logistyczne, które dostosowujemy do potrzeb i możliwości naszych partnerów handlowych.